Fundacja Transplantacja OK!

Fundacja Transplantacja OK!
Ostatnie dni - koniec międzynarodowej akcji zbierania danych o tym jak się żyje z wirusem C PDF Drukuj Email
piątek, 24 października 2014 20:28

Organizatorzy akcji przedłużyli termin wypełniania ankiet do 31 października. Okazuje się, że odzew od polskich pacjentów jest niestety mizerny. Bardzo prosimy WSZYSTKICH, którzy mieli do czynienia z tym wirusem – choćby kiedyś w przeszłości, albo obecnie są w trakcie terapii czy na terapię czekają – by poświęcili około 20 minut na wypełnienie prostej ankiety (50 pytań!).
Wystarczy  kliknąć na poniższy link – pojawi się ankieta gotowa do wypełniania.
http://feedback.surveysolutions.co.uk/HCVQuest.aspx?id=4b5caa&lang=22

Warto brać udział w podobnych międzynarodowych akcjach, bo wtedy polscy pacjenci będą traktowani poważniej.

 
Apel do osób, które miały do czynienia z wirusem C PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 20:23

Mamy możliwość wzięcia udziału w światowych badaniach na temat tego ,, jak się żyje z wirusem C''. Wszyscy, którzy czekają na terapię, przechodzą terapię, przeszli terapię (skutecznie lub nie) – mogą, poświęcając około 20 minut na odpowiedź na 50 prostych pytań, przyczynić się do lepszego poznania problemów nurtujących pacjentów z WZWC na całym świecie. Nie wypełniają ankiety ci, którzy oprócz wirusa C są także nosicielami HBV czy HIV.
Wystarczy kliknąc na poniższy link i pojawi się, po polsku, cała ankieta do wypełnienia on line. BARDZO PROSIMY – dołączcie się do światowej akcji! Wiele osób dostało już wcześniej od nas imiennego maila z tą prośbą – oczywiście te osoby już nie wypełniają ankiety po raz drugi!
DZIĘKUJEMY!!!

Ankieta>>

 
Światowy Dzień Wirusowych Zapaleń Wątroby – 28 lipca PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 20:10

WHO – czyli Światowa Organizacja Zdrowia – ustanowiła datę 28 lipca jako Światowy Dzień Wirusowych Zapaleń Wątroby. Z tej okazji Fundacja GWIAZDA NADZIEI zorganizowała w Warszawie trzydniowe (sobota 26.07 – poniedziałek 28.07) spotkanie Koalicji Hepatologicznej i wspólnie staraliśmy się nagłośnić problemy związane z wirusowymi chorobami wątroby. Pierwszy dzień spotkania poświęcony był szkoleniom. Pan Jacek Santorski uczył nas jak zarządzać stresem w relacji pomagania – bardzo ciekawy i pożyteczny wykład połączony z ćwiczeniami. Gwiazda Nadziei dołączyła nam wszystkim ,,do wykładu'' książkę ,,Miłość i praca'' autorstwa właśnie naszego wykładowcy – na pewno będzie to bardzo pomocne przy naszej pracy z pacjentami. Drugi wykład poprowadziła pani profesor Anna Piekarska (Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi) i mówiła głównie o postępach w leczeniu WZW i postępowaniu z pacjentami z marskością wątroby.

Więcej…
 
Relacja z Drugiej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Związanych z Przeszczepami PDF Drukuj Email
wtorek, 15 lipca 2014 11:22

Kraków 27 – 29 czerwiec 2014

Tak jak rok temu - Domus Mater w Krakowie (przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, z cudownym obrazem Matki Boskiej Płaszowskiej) przez 3 dni gościł osoby związane z transplantacją. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pielgrzymkowym spotkaniu TRANSPLANTACJA TAK. Pierwszego dnia cały wieczór przegadaliśmy – nie było nas tyle co rok temu, ale kameralny nastrój sprzyjał bliższemu poznaniu. To wieczorne spotkanie ksiądz dr Włodzimierz Płatek, organizator Pielgrzymki, nazywa ,,zawiązaniem wspólnoty'' – i ta nazwa doskonale oddaje nastrój tych rozmów. Głównym dniem pielgrzymkowym była sobota . Wysłuchaliśmy trzech ciekawych wykładów. Ksiądz dr Włodzimierz Płatek, etyk, mówił o trosce o zdrowie jako o moralnym obowiązku człowieka. Mamy nadzieję, że ten wykład uda nam się umieścić na naszej stronie TROKa. Pani prof. Irena Jankowska opowiedziała o skutkach nieprzestrzegania zaleceń lekarskich przez chorych po przeszczepieniu narządów. Pani profesor jest pediatrą i transplantologiem w Centrum Zdrowia Dziecka – zwykle musi rozmawiać z rodzicami dzieci po przeszczepieniu. Okazało się jednak, że nam, dorosłym, ten wykład był niesłychanie potrzebny. Jasne porównania i argumenty, prosty, ciepły język – byliśmy oczarowani. Dziękujemy także tą drogą! I jako trzecia wystąpiła pani psycholog, mgr Barbara Biernat z Krakowa mówiąc o różnicy ,,życia'' z chorobą a ,,życia'' z człowiekiem chorym. Po wykładach rozgorzała dyskusja – wiele spraw próbowaliśmy sobie uładzić, wyjaśnić. Pani psycholog w kuluarach długo rozmawiała z pojedynczymi osobami, pewnie o szczegółowych problemach.

Więcej…
 


Strona 4 z 35

Z naszych galerii:

Zobacz galerie zdjęć

Wydarzenia

Brak wydarzeń
styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
koalicja_hepatologiczna_banner_130x200px.gif

Kto odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
Odsłon : 351447

Transplantacja OK!
Jesteś tutaj  : Home