Czym jest usługa monitorowania portali internetowych?

  • Home
  • Usługi
  • Czym jest usługa monitorowania portali internetowych?

Brak prawidłowego wyświetlania się witryny przekładać się będzie na straty finansowe, co wolno ograniczyć poprzez monitoring dostępności stron internetowych. Ograniczenia dostępu dla Użytkowników są w stanie przekładać się na to, że prędko znajdą oni alternatywę w konkurencyjnym środowisku internetowym. Tracić można w ten sposób kolejnych internautów, lub kontrahentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, wolno korzystać z dostępu do szeregu działań, jakich celem jest zapewnienie stałej dostępności do strony. W MonitWeb zapewniona jest kontrola tego, jak działa serwis internetowy przez 24 godziny.W ten sposób można ograniczyć sytuacje, kiedy odwiedzający witrynę nie będą mogli skorzystać z jej zasobów. W jaki sposób podkreślają badania przeprowadzone przez Google nawet 4/5 Użytkowników nie powraca na domenę, czy do sklepu internetowego, z jakiego nie są usatysfakcjonowani. Brak dostępu do serwisu internetowego, jaki się wydłuża to utrata możliwych do zdobycia dochodów.

Jakim sposobem monitoring dostępności stron internetowych wpływa na jej wyniki??

Największym kłopotem jest brak dostępu do witryny, jaki trwa parę dni. Nawet trwająca parę godzin awaria serwisu internetowego, jaki nie wyświetla się konsumentom, jest istotnym kłopotem.

Konsumenci nie będą w stanie:
– przejrzeć oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces kupna artykułów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, można do głębi wykluczyć sytuacje, gdy witryna internetowa będzie nieosiągalna dla Użytkowników. Poza tym kontrolowana jest funkcjonalność, czy wydajność portalu internetowego. Stałemu monitorowaniu podlega między innymi to, jak działają serwery. Gdy witryna można się ładuje, wtedy sprawiać to będzie niezadowolenie internautów. Firmy są w stanie utracić pożądany wizerunek marki. Każda strona internetowa może tracić zasięgi. Wygoda korzystania z zasobów Internetu jest coraz ważniejsza dla internautów.

Wobec tego monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom pieniężnym,
– słabszej pozycji witryny w wyszukiwarce Google,
– ujemnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed zrealizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony,
– przerwom w dostępie do informacji.

Co jest przeprowadzane w ramach monitorowania witryn WWW?
W jednostce gospodarczej MonitWeb realizowany jest stały monitoring, co jest procesem kontrolnym, jaki zezwala błyskawicznie reagować na awarie kłopoty z ładowaniem się witryny. Kiedy portal przestaje odpowiednio działać, wtenczas awaria jest natychmiast zgłoszona. Klienci otrzymują wiadomości dotyczące tego, jak długo trwała i kiedy miała ona miejsce. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco zapewnia kosztowne wiadomości, jakie są główne z punktu widzenia prawidłowej i szybkiej reakcji. Co więcej korzystać wolno z rozbudowanych statystyk. Zezwala to pomiędzy innymi monitorować zadania Cron, a także to jak faktycznie działają. Taka kontrola jest sposobem na unikanie sytuacji, gdy koronne procesy w witrynie internetowej nie funkcjonują porządnie i nie spełniają swojej funkcji. Toteż inwestycja w monitoring działania stron www to fenomenalny sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat finansowych. Gwarantuje to skuteczne prowadzenie biznesu internetowego.