Czym się kierować przy wyborze depilatora?

Depilatory stają się coraz to bardziej legendarne wśród produktów do higieny oraz pielęgnacji. Gwarantują one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W punktach sprzedaży znajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki i odkrywcze rozwiązania. Jakim sposobem dokonać wyboru dobrego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić uwagę? Na te zapytania odszukasz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są typy depilatorów?
Na rynku możemy odnaleźć parę rodzajów depilatorów. To, co je wyróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne i depilatory laserowe.
Pierwszy rodzaj, inaczej depilatory klasyczne, jest na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm w większości wypadków oparty jest na dyskach bądź też pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – w czasie jej obrotu, odblokują się oraz zamykają, przez co są w stanie łapać włoski. Depilator świetlny wyekwipowany jest w lampę, której obowiązkiem jest naświetlenie danego miejsca na skórze. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o rozmaitej długości. Fale te są z kolei wchłaniane przez cebulki włosów, przez co ulegają uszkodzeniu. Kojarzy się to z zahamowaniem ponownego wzrostu włosa. Ostatni rodzaj, innymi słowy depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji indywidualnej wiązki światła. Energia ta jest pochłaniana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – innymi słowy brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może zostać w całości zniszczona lub również uszkodzona.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając depilator świetlny?
To, co należałoby wziąć pod uwagę podczas kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Jest to istotne ze względu na to, że każdy z nas ma różny próg bólu, a nazbyt wysoka moc urządzenia ma prawo być dla niektórych bolesna. Skóra w przeróżnych miejscach ciała jest mniej lub ewentualnie bardziej wrażliwa, dlatego moc urządzenia musimy zawsze dopasowywać do depilowanego obszaru. Bardzo ważne jest, by przystosować ten parametr do typu skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl .com, posiadają dodatkową funkcję, jaką jest rozpoznawanie typu skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed kupnem?
Wybór depilatora laserowego nie jest banalnym zadaniem. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną, ale także mocą sprzętu oraz ponadprogramowymi funkcjami. Z pewnością należałoby zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Znajdziemy modele, jakie są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub też też akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych pragnień, albowiem każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.
Istotne są także funkcje, które mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Odszukamy m.in. oprogramowania do planowania depilacji bądź też czujnik rozpoznawania typu skóry.
Nie bez znaczenia jest również ilość trybów pracy i regulacja mocy działania. Aby depilacja była skutecznie i bezproblemowo przeprowadzona na różnych obszarach ciała, dobrze jest zaadaptować możliwości depilatora. Czasami odnajdziemy dodatkowe nasadki lub też głowice, jakie spowodują, iż depilacja wrażliwych miejsc odbędzie się niemal bezboleśnie.