Kajakiem przez Wkrę

To świetny pomysł, aby spędzić weekend w kajaku nad Wkrą. Spływy kajakowe Wkrą to wprost idealny pomysł aby wybrać się z dobrą ekipą na zimne piwko nad wodę. Na dolne odcinki rzeki Wkry, gdzie jest bardzo dużo wypożyczalni kajaków i firm organizujących spływy kajakowe dla firm i osób indywidualnych Wkrą, dojedziesz z Warszawy w zaledwie godzinę. Nad rzekę Wkrę, na swój wymarzony spływ kajakowy Wkrą dojechać możesz np. kolejami mazowieckimi do Pomiechówka. Ze stacji kolejowej Pomiechówek masz raptem kilka kroków do wypożyczalni Kajaki Pomiechówek. Wypożyczalnia kajaków Pomiechówek zlokalizowana jest w sąsiedztwie mostu drogowego w Pomiechówku.

Samochodem na spływ kajakowy Wkrą
Jeśli na spływ kajakowy Wkrą wybierasz się samochodem, koniecznie weź pod uwagę, że warto rozpocząć swój spływ kajakowy od górnych odcinków rzeki. Podróż samochodem do górnych odcinków rzeki, gdzie zlokalizowane są min. wypożyczalnia kajaków Borkowo czy wypożyczalnia kajaków Joniec nie zajmie Wam dużo więcej czasu, a możecie spłynąć np. do Rezerwatu Doliny Wkry. Pamiętaj, że na spływy kajakowe Wkrą możesz wybrać się przez cały rok.

Jakie wypożyczalnie kajaków są nad Wkrą

Jeśli zaczniecie swój spływ w górnym odcinku dolnej rzeki Wkry to po drodze spotkacie wiele wypożyczalni kajaków nad Wkrą. Wypożyczalnie kajaków nad Wkrą to zazwyczaj miejsca, gdzie na czas, gdy udasz się na spływ Wkrą możesz bezpiecznie zostawić swój samochód. W wybranej przez Ciebie wypożyczalni kajaków nad Wkrą możesz często zjeść posiłek czy skorzystać z plaży. Nad Wkrą znajdziesz takie wypożyczalnie kajaków jak Kajaki Pomiechówek, Kajaki Joniec, Kajaki Śniadówko, Kajaki Borkowo. Warto wybrać swoją ulubioną.

Jaki jest szlak kajakowy Wkry?
Szlak, którym płyną kajaki Wkra jest zazwyczaj bardzo spokojny, turystyczny i dostępny dla każdego. Nie ma tam groźnych uskoków, strasznych przewężeń dla kajaków czy pontonów. Nawet początkujący kajakarz nie będzie miał problemu, by bezpiecznie zakończyć swój spływ Wkrą. Szlak Wkry, okolice które możesz podziwiać płynąc kajakiem są niezwykle urokliwe i krajobrazowe. Warto udać się na spływ Wkrą w okolice Warszawy. Kajakiem nad Wkrą możesz podziwiać go od strony wody, a potem np. zwiedzić go rowerem.

Czy na Wkrze są wodospady?
Kajaki płynące Wkrą raczej mają marne szanse, aby na swojej trasie napotkać wodospad. Wkra to rzeka bardzo przyjazna dla kajakarzy i turystów. Wodospady nad rzeką Wkrą raczej nie występują. Można tu spotkać delikatne progi wodne, powstałe po działających niegdyś młynach, będących podporami starych mostów czy innych rzecznych konstrukcji. Spiętrzenia wody, będące przeszkodą dla płynących Wkrą kajaków występują bardzo rzadko. Kajaki Wkra raczej nie będą miały problemu by je pokonać. Wkrzańskie przeszkody są niezwykle łatwe do pokonania także dla spływów pontonowych.

Atrakcje turystyczne z kajaka?

Uczestnicy spływów firmowych i indywidualnych płynących kajakami po Wkrze lub biorących udział w raftingu nad Wkrą, czyli płynący pontonami mogą spotkać wiele atrakcji turystycznych nad Wkrą. Z kajaka na Wkrze można zaobserwować mosty kolejowe, stary Młyn nad Wkrą w okolicach Jońca czy też można z wypożyczalni kajaki Pomiechówek udać się do parku linowego i mostów w koronach drzew nad Wkrą. Dla uczestników spływów kajakowych dostępne są także pobliskie pola golfowe nad Wkrą czy stadniny koni. Weekend w kajaku nad Wkrą to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Już dziś umów się na swój wymarzony spływ Wkrą kajakiem lub pontonem i baw się świetnie.