Nie pomiń Suwalszczyzny – Suwałki oczekują na odkrycie!

  • Home
  • Podróże
  • Nie pomiń Suwalszczyzny – Suwałki oczekują na odkrycie!

Nie ma tu miejsca na nudę, lecz za to jest nieskończenie wiele możliwości spędzenia wolnego czasu tak, jak lubisz. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie Polski, do jakiego warto się wybrać chociaż raz, by przekonać się o uroku tego miasta osobiście. Czas w następstwie tego bliżej zerknąć na Suwalszczyznę, jaka może stać się Twoją weekendową weną na kolejny wypad z rodziną, czy znajomymi.

Suwałki – najważniejsze wiadomości
Suwałki tworzą część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce i tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod zakończenie XVII wieku wolno było odszukać pierwsze wzmianki o Suwałkach, zatem nie jest to wybitnie wiekowe miasto, jednak na pewno interesujące.
Dziś miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy współlokatorów. Kwitnie pod względem kultury, ekonomii i edukacji. Mieszka się tu odpowiednio, o czym dowodzą interesujące wydarzenia oraz newsy, z jakimi wolno się zaznajomić z pomocą regionalnego portalu http://suwalki.net.pl . To nadzwyczaj dobry serwis dla wszystkich zainteresowanych autentycznym obliczem Suwałk.

Polski Biegun północny, innymi słowy czemu Suwałki są tak fenomenalne?
Wolno zanotować z roku na rok coraz większe zainteresowanie Suwałkami i to nie tylko wśród krajowych wędrowców. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy oraz adoruje spędzać czas w ładnych okolicznościach przyrody – będzie usatysfakcjonowany. Suwałki, a wobec tego stolica Suwalszczyzny wyróżniają się ściśle mówiąc atrakcyjnym położeniem geologicznym, które to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Co wynika ze specyficznego mikroklimatu, z którego znana jest Suwalszczyzna?

  • gorące i upalne lata,
  • surowe i długie zimy.

Sama pogoda jest dopiero zapowiedzią do tego, jak bardzo można odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają miłośnicy historii, albowiem przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej różnorodności.
Suwalszczyzna – to musisz ujrzeć na własne oczy!
Jeżeli wybierając miejsce na urlop, szukasz takiego, w jakim nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie dobrym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej intryguje Cię aktywny wypoczynek, czy atrakcyjna architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeśli wyszukujesz więcej wiadomości przed rezerwacją noclegu – warto spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Wszystko, co pragniesz wiedzieć – w jednym miejscu!

Czemu należałoby udać się na Suwalszczyznę?

  • imprezy kulturalne oraz sportowe,
  • liczne galerie oraz muzea
  • cudowne obiekty sakralne,
  • wyborna kuchnia z potrawami lokalnymi na czele,
  • obszerne zaplecze miejsc noclegowych.

Jednym z w najwyższym stopniu interesujących punktów na mapie Suwalszczyzny będzie zalew Arkadia. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie wolno spędzić w zasadzie przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dzisiaj można znaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, czy plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Teren ten jest właściwie atrakcyjny i ochoczo odwiedzany, głównie latem. Wypada niemniej jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy też ma w sobie w rzeczywistości niemało wdzięku. Oczywiście to wyłącznie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaproponowania.