Podróżniczy projekt Biały Jaguar, czyli polski Robinson Crusoe

  • Home
  • Podróże
  • Podróżniczy projekt Biały Jaguar, czyli polski Robinson Crusoe

Cudze sławicie, własnego nie znacie – słowa te dalej są niezwykle aktualne. Postać kultowego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana nieomalże wszystkim, jednakże nie tak wiele ludzi spotkało się z Johnem Bobrem, śmiałkiem powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” i „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty oraz podróżnika Arkadego Fiedlera. Historia Johna Bobra jest zainspirowana prawdziwymi przesłankami historycznymi – na wyspie Coche odkryto kiedyś drewnianą łódkę z napisem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726”, co wskazywało na obecność naszego rodaka w jednym z najstarszych miast Nowego Świata.

Czy wersja filmowa „Wyspy Robinsona” jest realna?

Tak interesująca seria powieści stanowczo zasługuje na ekranizację – ma ona obfity potencjał zarówno pod względem kulturowym, jak oraz handlowym. Wspaniałe przygody Johna Bobra to materiał, jaki bez zarzutu nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd pomysł na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc efektowną prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, można dostarczyć widzom pamiętnych wrażeń, wzbudzając zachwyt i przenosząc w świat równikowych wysp. Morał nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie sukcesem?

Fikcja jest tym, co pozwala zapomnieć o mało intrygującej normalności, pracy, szkole oraz innych obowiązkach, przenosząc się do świata pełnego przygód. Jest to całkiem inny świat, który wolno ujrzeć oczami rodaka – polskiego podróżnika oraz badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Opowieść ta mieści w sobie wszystko, czego można wyczekiwać od prozy podróżniczej – zwroty akcji, emocje i świat tubylców, w jaki można się zagłębić. Wizja ta przybliża się coraz bardziej, a jej realizacja to zaledwie sprawa czasu. Warto wobec tego zaintrygować się tym nadzwyczaj ciekawym projektem, jaki bez negowania okaże się szlagierem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Poznaj Johna Bobra – dzielnego Polaka, który zwiedził cały świat!

Śpiesząc za losami zuchwałego, polskiego podróżnika Johna Bobra, perfekcyjna rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci oraz twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Będzie to historia o naszym rodaku, globtroterze oraz dzielnym odkrywcy, który zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów i epokowych przygód. Dzika natura, indiańscy wojowie oraz poszukiwanie skarbów – w opowieści o Johnie Bobrze nie brakuje oszałamiających wątków.
Należałoby zaznaczyć, że postać Johna Bobra jest tylko luźno bazująca na pewnych przesłankach historycznych. Pomimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, skutkiem tego warto przenieść się w świat wyobraźni i przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Adaptacja filmowa dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie nową widownie i zwiększy jego popularność, jednakowoż również przedstawi tę opowieść starym entuzjastom w odkrywczej formie.

Zobacz więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar