Wybieramy buro księgowe – zobacz, na co uważać

Prowadzenie własnej aktywności gospodarczej powiązane jest z prowadzeniem księgowości jednostki gospodarczej. Jest to trudne zadanie, właśnie dlatego niekiedy warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Przyjrzyjmy się, jakimi kryteriami powinniśmy się kierować w czasie tego wyboru.

Czym zajmuje się biuro księgowe?
Przekazując prowadzenie rachunkowości dla biura rachunkowego, przekazujemy mu dużo obowiązków. Jednym z nich jest składanie deklaracji, załatwianie spraw urzędowych oraz prowadzenie ksiąg rachunkowych. Proces nie jest skomplikowany – przedsiębiorca przekazuje konieczną specyfikację do biura, a osoby w nim zatrudnione, dokonują słusznych rozliczeń. Biznesmen otrzymuje informacje dotyczące tego, jakiej wysokości podatki i składki ZUS powinien zapłacić.
Osobami, jakie przeważnie korzystają z biur rachunkowych, są przedsiębiorcy z jednoosobową działalnością gospodarczą lub mikroprzedsiębiorstwem. W innych przypadkach, z reguły finansami absorbuje się księgowa. Obowiązki biura księgowego polegają m.in. na: prowadzeniu rozliczeń robotników, sporządzanie deklaracji fiskalnych, wystawianie oraz składowanie faktur, a także prowadzenie wykazu sumptów związanych z prowadzeniem aktywności gospodarczej. Jest ono także odpowiedzialne za utrzymywanie kontaktów z urzędami.

Biuro księgowe online
Opcjonalnym rozwiązaniem jest internetowe biuro księgowe. Ich praca polega na wykonywaniu tych samych obowiązków, jakie ma biuro stacjonarne. To, co je wyróżnia, to fakt, iż wszelkie dokumenty przekazywane są drogą elektroniczną. To właśnie dzięki temu mamy stały dostęp do swojej dokumentacji oraz w każdej chwili wolno ją wydrukować. Korzystanie z tego rozwiązania jest niesłychanie łatwe, bo kontaktować się z robotnikami wolno za pomocą aplikacji internetowych. W ten sam sposób przekazujemy wszystkie dokumenty, które są potrzebne do rozliczeń finansowych.
To, co wyróżnia biura rachunkowe online, to ich przydatna cena, która raz za razem bywa niższa aniżeli usługi standardowego biura. Dodatkowym pozytywem jest oszczędność czasu, jaki należałoby poświęcić na dostarczenie niezbędnej dokumentacji.

Czym się kierować przy wyborze biura rachunkowego?
Wybór należytego biura rachunkowego nie jest prostym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę kilka ważnych składników. Jednym z kryteriów może być koszt konkretnych usług oraz ich zakres. W tym celu dobrze jest zrobić rozeznanie, jakie są obowiązujące ceny oraz co one obejmują. Interesującym rozwiązaniem kłopotów będzie odwiedzenie strony konkretnego biura, tak jak np. http://www.jaron.com.pl, gdzie można znaleźć szczegółowy cennik. Dzięki temu możemy wybrać propozycję, jaka najbardziej nam odpowiada.
To, co również warto wziąć pod uwagę, to opinie innych osób. Często odnaleźć je można na przeróżnego rodzaju portalach lub ewentualnie forach internetowych.Dzięki temu możemy wiedzieć, czego się spodziewać po danym miejscu i jego pracownikach.
Dla wielu biznesmenów ważne jest, czy biuro jest w stanie reprezentować go przed urzędami. Połączone to jest z szansą podpisania pełnomocnictwa, to właśnie dzięki czemu nie będzie konieczne odwiedzanie biura zawsze wtenczas, gdy zajdzie niezbędność podpisywania dokumentu urzędowego. Pełnomocnictwo powiązane jest z wyrażeniem zgody na reprezentowanie przedsiębiorcy przed urzędami i instytucjami.